Julkaisuaikataulut

Artikkelit julkaistaan 2 tunnin välein alkaen klo 9, julkaisuajat ovat siis 9,11,13,15,17 ja mikäli päivälle on myös videojulkaisu (ei aina) se tapahtuu klo 19, muussa tapauksessa klo 19 slottiin tulee normaali artikkeli.

Yhteystiedot

Publication-X on sitoutumaton julkaisu, artikkelit tulevat yhteistyökumppaneiltamme, ensisijassa ainoastaan käännämme tekstit ja muut julkaisut  suomeksi.

Tarvittaessa yhteyden toimitukseen saa helpoiten sähköpostilla osoittella [email protected] tai Telegramilla:

https://t.me/konradkurzex

Publication-X:n oma telegram-kanava löytyy myös, https://t.me/publicationxcom

 

24.7.2024

Publication-X

"Vita plus quam nigrum et album"

Ketä tai mitä Lucis Trust kutsuu “World Invocation Dayna”?

5 min read
Ketä tai mitä Lucis Trust kutsuu “World Invocation Dayna”?

Pikalinkki tähän artikkeliin: https://publication-x.com/kw2s

11 lukukertaa

Tämä hämärä ryhmä kiistatta kutsuu Saatanaa ja Antikristusta johtamaan maailmaa. Mutta mitä tämä ryhmä tekee Yhdistyneissä Kansakunnissa?

Lucis-säätiö, jolla on pitkä työhistoria Yhdistyneiden kansakuntien kanssa, juhlii tänään (23. toukokuuta) Maailman kutsumuspäivää. Tätä tapahtumaa on havaittu johdonmukaisesti “Kaksosten täysikuun päivänä vuodesta 1952”, Lucis Trustin verkkosivuston mukaan . Vuosittaisen tapahtuman on oltava linjassa astrologisten vihjeiden kanssa. Viime vuonna World Invocation Day pidettiin 3. kesäkuuta , jolloin luonnollisesti esiintyi Kaksosten täysikuu. Huomenna sattuu olemaan myös buddhalaisten pyhä Vesakin päivä .

Olennainen osa tapahtumaa on Suuri Rukous, joka kutsuu “valon, rakkauden ja tarkoituksen henkiset energiat”. Seuraavaa mantraa, joka vetoaa itse ”Jumalan mieleen”, oletettavasti kannattajat laulavat maailmanlaajuisesti nopeuttaakseen ”ihmistietoisuuden kehitystä ja planeetan nousua”. Tässä se on kaikessa räjähdysmäisessä loistossaan:

Suuri kutsumus
Valon pisteestä Jumalan mielen sisällä.
Anna valon virrata ihmisten mieliin,
Valon laskeutua maan päälle.
Rakkauden pisteestä Jumalan Sydämessä
Virtakoon rakkaus ihmisten sydämiin,
Palatkoon Tuleva maan päälle
Keskuksesta, jossa Jumalan tahto tunnetaan.
Ohjaakoon tarkoitus kaikkia pieniä ihmisten tahtoa –
tarkoitus, jonka Mestarit tietävät ja palvella.
Keskustasta, jota kutsumme ihmisroduksi,
Rakkauden ja Valon suunnitelma toteutukoon
Ja sinetöikö se oven, jossa pahuus asuu.
Anna valon, rakkauden ja voiman palauttaa suunnitelma maan päällä.
(mukautettu)

Jos Suuri Rukous näyttää pahaenteiseltä manifestilta, se johtuu yksinkertaisesti siitä, että se ei ole muuta kuin yksi! New Age -esoterismin hämärään peitettynä sen ensisijainen tavoite on nopeuttaa “valon” ja “tulevan yhden” paluuta maan päälle. Onko sinulla arvauksia siitä, ketä nämä nimitykset edustavat? Minulle tulee myös mieleen mystinen ” tuhat valopistettä “, johon Yhdysvaltain entinen presidentti George HW Bush vetosi useammin kuin kerran.

Liitän mukaan kohtia itse Lucis-säätiöstä havainnollistaakseni, mistä Suuressa kutsumisessa on kyse.

Jumaluuden energiat ovat runsaasti saatavilla, ja kun sielun valtakuntaa miehittäviä valaistuneita olentoja kutsutaan, tämä korkeampi rakkaus virtaa kauttamme maailmaan. Maailman rukouspäivän suuren rukouksen laajan käytön ansiosta ihmiskunnasta tulee silta hengen ja aineen välillä, joka välittää henkienergiaa ja jakaa niitä koko planeetan elämään.

Yhdessä voimme vapauttaa energioita, joiden avulla ihmiskunta voi synnyttää uuden sivilisaation, tuoden valaistuksen pimeyteen ja yhdistäen sen, mikä on jakautunut.

Universaali Kristus, joka ilmentää rakkauden periaatetta, on hierarkian pää ja valvoo kaikkia sen työn puolia. ‘Tulevana’, Maailman Opettajana, Hän työskentelee koko ihmiskunnan hyväksi – kaikkien uskontojen ja uskonnottomien ihmisten hyväksi. Hän edustaa täydellisintä jumaluuden ilmaisua, johon ihmiset voivat pyrkiä. Kun Suuri kutsuminen kutsuu Tulevaa, se vetoaa tähän mahdollisuuteen.

Lucis Trust ja Yhdistyneet kansakunnat ovat virallisesti “valaiseneet” maailmaa yli seitsemän vuosikymmentä , mutta olemme tottuneet vain kasvavaan pimeyteen. Joten joko nämä kutsut eivät toimi tai savuverhon takana, nämä loitsut toimivat todellisuudessa rituaaliloitsuna, joka julistaa pimeimpien öiden. Ja miksi se ei saisi olla mitään muuta? Raamatun kirjoitus on käännetty päälaelleen kuvaamaan langenneita enkeleitä ja Luciferia positiivisessa valossa. Tässä on syyttävä ote siitä, mitä nämä olennot edustavat.

Aurinkoenkelien roolia ja heidän uhrauksiaan ihmiskunnan puolesta käsitellään pitkään HP Blavatskyn The Secret Doctrine -kirjassa. Itse asiassa vuonna 1887 Teosofisen Seuran aikakauslehti otti nimekseen “Luciferin” yrittääkseen selventää sitä, mitä se piti epäoikeudenmukaisena pahoinpideltynä uhraavana enkelinä.

Lucifer, “epäoikeudenmukaisesti pilkattu uhraava enkeli”, on se, jonka Suuri Rukous haluaa kutsua tänään. Teosofit enemmän tai vähemmän ennakoivat hänen välitöntä inkarnaatiotaan mystisen Maitreyan muodossa .

Luciferin yhteys

Jos luulet, että Lucis Trust on vain marginaaliliike, jota globaalin eliitin omituisimmat osat holhoavat, ajattele uudelleen. Eleanor Roosevelt, edesmenneen Yhdysvaltain presidentin Franklin D. Rooseveltin vaimo, oli sisällyttänyt suuren rukouksen YK:n ihmisoikeuksien julistukseen Maailman kutsumuspäivänä vuonna 1952. Voit lukea tämän tapahtuman yhteenvedon ja hänen nauhoitetun viestinsä täältä .

Ihmettelen kuinka kaikkivoipa kommunistinen blokki, joka oli vihamielinen uskonnolle ja taikauskolle, saattoi sietää tätä kiihkoilua kukoistusaikoinaan? Lucis-säätiöllä on täytynyt olla voimakkaita tukijoita tasoittaakseen sen järkyttävää vaikutusvaltaa YK:ssa.

Aiheeseen liittyvän laajan multimediasensuurin vuoksi on kuitenkin yhä vaikeampaa löytää kattava luettelo luottamukseen liittyvistä voimakkaista suojeljista (vaikka muistan lukeneeni sellaisen luettelon läpi noin 20 vuotta sitten).

Lucis Trustin Wikipedia-sivu on poistettu ilmeisistä syistä. Aikaisemmat panokset ja keskustelut aiheesta ovat kuitenkin suhteellisen säilyneet, ja nämä keskustelut ulottuvat vuoteen 2007 .

‘Tulkoon valo’

Alice Bailey väitti perustaneen Lucis Trustin , vaikka epäilenkin, että hänet vain syytettiin järjestön johtamisesta. Perinteisen kertomuksen mukaan Bailey oli omistanut kolme vuosikymmentä elämästään “esoteerisen ajattelun uusteosofisen järjestelmän tutkimiseen ja kehittämiseen, joka kattaa esimerkiksi kuinka henkisyys liittyy aurinkokuntaan, meditaatio, parantaminen, henkinen psykologia, kansojen kohtalo”. ja reseptejä yhteiskunnalle yleensä. Hän kuvaili suurimman osan työstään telepaattisesti hänelle saneleman viisauden mestarin, jota kutsuttiin alun perin vain “tiibetiläiseksi” tai nimikirjaimilla “DK”, joka myöhemmin tunnistettiin nimellä Djwal Khul. (Djwal kuulostaa epäilyttävästi islamilaisesta ” dajjal ” eli “petollinen Messias”)

Djwal Khul ei ole historiallinen henkilö, vaan entiteetti, jonka personoi salaperäinen “The Ageless Wisdom” -kultin tiibetiläinen oppilas – ainakin Baileyn ja hänen kohorttiensa mukaan. Teosofiset tekstit kuvaavat häntä Mahatmasin, yhden muinaisen viisauden mestareista, “hengellisen hierarkian” jäseneksi. Djwal Khulin nimi esiintyi ensimmäisen kerran Blavatskyn, Teosofisen Seuran perustajan töissä 1880-luvulla.

Siksi Djwal Khul näyttää olevan jälleen “epäreilun uhraavan enkelin” inkarnaatio. Teosofiseen piiriin kuului muuten pahamaineinen satanisti Aleister Crowley , jota aikoinaan kuvailtiin “maailman pahimmaksi mieheksi” parhaimmillaan. Tämän haitallisen matriisin kaikkien polkujen, nurkkien ja kulmien tutkiminen vie eliniän, mutta yritän parhaani tuottaakseni järkevän kokoelman tähän.

Yksi keskeinen kysymys, johon on vastattava, on, kuinka Lucis Trustin kaltainen hyperesoteerinen kokonaisuus sai niin arvostetun jalansijan YK:ssa? Johtuiko se siitä, että se oli jatkuvasti nauttinut maailmanlaajuisten muuttajien ja ravistajien holhouksesta? Lucis Trustin uuteen maailmanpalvelimien ryhmään kuuluu johtajia, joiden tehtävänä on “aloittaa ja viedä eteenpäin toimintoja, jotka hyödyttävät koko ihmiskuntaa”.

Ja keitä ovat nämä epäitsekkäät “maailmanpalvelijat”? On olemassa verkkosivusto , joka on tarjonnut näytteen näistä hämäristä henkilöistä ja kokonaisuuksista. Ja tietysti, mikään tällainen luettelo ei ole täydellinen ilman Bill ja Melinda Gates -säätiön, George Sorosin ja joukon tavallisia epäiltyjä. Nämä kokonaisuudet yhdessä ohjaavat politiikkaa maailmanlaajuisilla (geo)poliittisilla, taloudellisilla, ympäristöllisillä, yhteiskunnallisilla ja teknologisilla alueilla. Toisin sanoen he saavat sanella kaikkia elämän puolia. Kutsukaa sitä saatanalliseksi linnoitukseksi.

Tällaisella sukutaululla ei ole siis yllättävää, että Lucis Trustin julkaisuosastoa kutsuttiin kerran Lucifer Publishing Companyksi.

Lue loput artikkelista napsauttamalla tätä linkkiä